»Pred kratkim sem razmišljala o delu kot elementu naše hiperposredovane kulture, kjer moraš vsako stvar, ki jo narediš, komentirati: ti je bilo to všeč? Kako zelo ti je bilo všeč? Koliko si danes všeč sebi? Nenehno se ocenjuješ v tej samoustvarjeni kulturi nadzora, v kateri smo. Utrujajoče je. To je zame delo, nenehno poročanje o tem, kako dobro ti gre in kako dobro je potekala vožnja s taksijem. Ocenjevanje in rangiranje je res ušlo izpod nadzora.«
»da svet nenehno izginja izpred naših oči. Naša kultura je dober primer za to: zdi se, da je vsak dan v poslednjih vzdihljajih.«
»Američani nočejo izpustiti nadzora. Če kdo dela kaj v nasprotni smeri, jim to ni všeč.«
»Po lastnem priznanju mu je bilo to všeč in bil je dober strelec.«
»Smo lahko protiputinovski ravno v smislu, da dovolimo kulturi in umetnosti početi stvari, ki niso všeč trenutnemu vladarju.«
»Tu v Sarajevu dobro vemo, kako je zdaj ljudem v Ukrajini, kako je živeti, ko te obstreljujejo, ko si brez vode, elektrike.«
»Meni pa je všeč to, kar ti špilaš na harmoniki.«
»Meni je bilo pa všeč to, da je avtor šel v poetično noto, ker če bi bilo bolj konkretno, bi bila vidva preveč zemeljska, vidva pa nista zemeljska. Zato se mi zdi dobro, da je vse ostalo v rahlo privzdihnjenem, oddaljenem občutku.«
»Lepo je deliti to, kar ti je všeč, z drugimi ljudmi.«
»Mislim, da to kaže, da imamo podobne skrbi glede tega, kako smo videti, in da so tudi ti ljudje dobro razmišljali o tem, kako se predstavljajo svetu.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju